A műhelytanulmányt az iASK – Kraft csoport készítette 2024-ben. A kutatás hátterében az állt, hogy a Kreatív Európa 2021-2027 pályázati ciklusban egy európai együttműködési projektre tervezünk pályázni.
Közép- és dél-európai résztvevőkkel egy közepes méretű együttműködési projektet kívánunk megvalósítani az Európai Unió program Kultúra ágában rendelkezésre álló forrásból. A tervezett projekt fókuszában a régiók „újrafejlesztése” áll, amelyhez a térségben található tudásközpontok hatékony közreműködéssel járulhatnak hozzá, úgynevezett kutatás-fejlesztési és tudásmegosztó ökoszisztéma kialakításával.
Összefoglaló a műhelytanulmányról
A K+F ökoszisztémák tudásközpontjai jelentős szerepet képesek játszani a régiók válságokkal, környezeti kérdésekkel és társadalmi kihívásokkal szembeni ellenálló képességét célzó stratégiák kidolgozásában. Interdiszciplináris hálózatokként a társadalmi-gazdasági és ökológiai problémák összetettségével foglalkoznak, és sokrétű megoldásokat dolgoznak ki. Műhelytanulmányunk azokkal a tudásökoszisztémákkal és -hálózatokkal foglalkozik, amelyek integrálják a különböző tudományágaktól származó élvonalbeli ismereteket és módszertanokat, hangsúlyozva ezek szerepét a regionális fejlesztésben, az innovációban és a társadalmi kohézióban. Az innovációs ökoszisztémák regionális beágyazottságának tanulmányozásával azt vizsgáljuk, hogy a tudásközpontok hogyan járulnak hozzá a regionális fejlődéshez helyi szinten az innováción, humánerőforrás-fejlesztésen és együttműködési platformokon keresztül. Az ilyen hálózatok megerősítése elengedhetetlen a regionális alkalmazkodó képesség kialakításához, és a kormányzati támogatás kulcsfontosságú e potenciál kiaknázásában.
A tanulmány angol nyelven ITT olvasható.
© 2017-2023, Minden jog fenntartva